A KKV-k számára az egyik legkedvezőbb feltételeket nyújtó hitellehetőség, amely ugyan kártyaprogramként került bevezetésre és a mai napig kapcsolódhat hozzá bankkártya, valójában már rég túllépett a kártyaforgalmon és a vállalkozások mindennapi problémáira kínál szerteágazó hitellehetőséget a folyószámla hiteltől, a beruházási hitelen keresztül az EU-s támogatások megelőlegezésére vagy épp az ahhoz szükséges önerő biztosításáig.
A Széchenyi Kártya Program a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK), valamint a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) kezdeményezésére indult 2002-ben. A kártyaprogram szakmai irányítását, valamint működésének koordinálását a KAVOSZ Zrt. végzi.
A program keretében KAVOSZ, a kamara és a VOSZ irodahálózatában fogadják, tájékoztatják és regisztrálják a program keretében hitelt, és a hitelhez kapcsolódóan támogatást igénylő vállalkozásokat, a KAVOSZ befogadja a kérelmeket és közvetíti azokat a programban résztvevő hitelintézetekhez.
A Program keretében a bankok felé a 2021-es év folyamán naponta átlagosan 5 milliárd forint összegű hitelkérelem került továbbításra, a Széchenyi Kártya Program ezáltal jelentősen hozzájárult a magyar gazdaság gerincét jelentő KKV-szektor finanszírozásához
2022. tavaszán az alábbi hitelek érhetőek el a Széchenyi Kártya Hitelprogramban:
1. Működés finanszírozást segítő hitelek
- Széchenyi Kártya Folyószámlahitel GO!
- Széchenyi Likviditási Hitel GO!
- Széchenyi Kártya Folyószámlahitel
3. Beruházási hitelek
- Széchenyi Beruházási Hitel GO!
- Széchenyi Mikrohitel GO!
4. Agrár működés finanszírozási hitelek
- Agrár Széchenyi Kártya
- Agrár Széchenyi Kártya – Sertéstenyésztést Támogató ASZK
5. Agrár beruházási hitel
- Agrár Széchenyi Beruházási hitel GO!
6. Speciális hiteltermékek
- Széchenyi Turisztikai Kártya GO!
- Széchenyi Turisztikai Kártya GO! - Széchenyi Benzinkút Kártya altípus
A hitelprogramban folyósítást végző bankok
- CIB Bank
- Erste Bank
- Gránit Bank
- MKB Bank
- OTP Bank
- Raiffeisen Bank
- Takarékbank
- UniCredit Bank
Az igénylő lehet egyéni vállalkozó, egyéni cég, vagy a bank üzletszabályzatában meghatározott gazdasági társaság.
A Széchenyi Kártya Program hiteleihez az állam komoly mértékű kamattámogatást ad, amelynek mértéke hiteltermékenként eltérő. A fentiek miatt a Széchenyi Kártya az egyik legkedvezőbb kkv-finanszírozási forma.