Megengedett, hogy külföldi munkavállalásra tekintettel nem a CSOK-os lakásban lakunk?

A kérdés és a válasz 3 hónapnál régebbi, ezért kérjük, az olvasása során ezt vedd figyelembe!
Péter

Jó napot kívánok!

Olyan kérdésem lenne, hogy 3 éve igénybe vettük a falusi csokot és a babavárót is. Az idén nyáron be is fejeztük a házat. A feleségem és én 50-50%-ban vagyunk tulajdonosok, de kaptunk egy állás ajánlatot külföldről. A közeljövőben szeretnénk kimenni, én is, ö is és a gyerekek is, mindketten dolgoznánk a gyerekek pedig ott járnának iskolába. A ház persze maradna és oda lennénk továbbra is bejelentkezve.

A kérdésem az lenne, hogy ez lehetséges-e?

Válaszát előre is köszönöm.

Teljes kérdés
Ernszt Anikó
Ernszt Anikó - Pénzügyi tanácsadó

Kedves Péter,

nem minősül a bentlakási kötelezettség megszegésének, ha a támogatott személy és a gyermek, akire tekintettel a CSOK-ot igényelték, a támogatott személy munkavállalására tekintettel – indokoltan – legfeljebb öt évig a lakás elhelyezkedése szerinti településtől eltérő településen tartózkodik. A munkavállalás külföldi munkaviszonyra is vonatkozik.

Fenti rendelkezés alapján tehát megengedett, hogy legfeljebb 5 évig, munkavállalásra tekintettel ne a támogatott lakásban éljenek.

Ernszt Anikó
Kérdésed van? Kérdezz a szakértőnktől!

A money.hu pénzügyi szakértője, aki egy 1 héten belül válaszol neked!

chatsimple